
Acest model nou de discuri pentru gantere, acoperite cu poliuretan, reflectă cele mai moderne tehnologii din fabricarea plăcilor pentru gantere. Poliuretanul este un material plastic special care conferă un nivel optim de duritate, menținând în același timp proprietăți elastice. Astfel, stratul protector oferă discului o rezistență excepțională la rupere, fiind extrem de durabil și rezistent la lovituri, uzură, zgârieturi sau ciobiri.
Designul ergonomic cu 4 prize și finisaj premium asigură o manevrare perfectă în orice moment. Discurile sunt dotate cu un inel interior din oțel inoxidabil turnat cu precizie, permițând încărcarea și descărcarea ușoară și lină pe bare. Aceste discuri sunt concepute pentru a rezista la cele mai intense utilizări pe termen lung. Suprafața mată nu își pierde culoarea în timp și este rezistentă la decolorare, iar linia distinctivă roșie evidențiază aspectul modern al discului, completându-l cu un marcaj alb clar pentru valoarea în kilograme. De asemenea, discurile au o abatare de greutate foarte mică.
Materialul de poliuretan utilizat nu emite vapori sau mirosuri, ceea ce face discurile complet inodore. Este o alegere ideală pentru orice sală de fitness sau spațiu de antrenament. Acest disc este o alegere high-tech în ceea ce privește calitatea și designul premium.
Pretul este pe bucată.
| Cod produs | 50-TPU-0500 |
| Marca | Megafitness Shop |
| Categorie | Hantelscheiben 50mm |
| Tip | placa standard |
| Material | otel acoperit cu poliuretan |
| Greutate | 5,0 kg |
| Toleranta greutate | +/- 1% |
| Diametru interior | 50,8 mm |
| Compatibilitate bare | toate barele cu diametru de 50 mm |
| Suprafata/ Culoare | poliuretan negru cu linie rosie si marcaj alb |
| Fitness | DA |
| Antrenament forta | Da |
| Powerlifting | Da |
| Halterofilie | NU |
| Potrivit pentru aruncare | Nu |
| Garantie | 3 ani |
| Documentatie garantie | /downloads/garantieerklaerung.pdf |
| Diametru disc | 280 mm |
| Grosime disc | 28 mm |