Evitați limitarea performanței de teamă pentru podeaua dvs. sau bună vecinătate? Cu acest disc de greutate cauciucat, aceste griji dispar și plăcerea antrenamentului revine în prim plan!
În plus, discurile sunt rezistente la zgârieturi și șocuri, transformându-le într-un echipament de antrenament extrem de durabil!
Specificații pentru variantele disponibile:
| Greutate (kg) | - | 0,5 | 1,25 | 2,5 | 5 | 10 | 15 | 20 |
| Diametru (mm) | - | 130 | 160 | 200 | 240 | 320 | 360 | 400 |
| Grosime (mm) | - | 21 | 30 | 30 | 35 | 40 | 45 | 55 |
Pretul se referă la o bucată!
Atenție pentru persoanele alergice și referitor la mirosul de cauciuc:
Cauciucul folosit respectă cel mai nou standard REACH și este testat pentru substanțe nocive.
Mirosul specific de cauciuc nu reprezintă un defect de produs, ci o proprietate firească a materialului utilizat.
Pentru mirosul caracteristic, este recomandată utilizarea exclusivă a produsului în încăperi bine ventilate.
La persoanele alergice, plastifianții sau conservanții folosiți pot cauza reacții alergice în contact prelungit cu pielea. Evitați expunerea îndelungată la lumina UV (ex. lumina soarelui).
Pentru alergici sau persoane sensibile la miros, se recomandă alternative precum discuri din fontă, crom sau plastic ori utilizarea cu covorașe de protecție.
| Cod produs | 30-GR-R-0250 |
| Marca | Megafitness Shop |
| Material | Cauciucata |
| Greutate | 2,5 kg |
| Diametru interior | 31,0 mm |
| Culoare | Negru |
| Compatibilitate bara | 30 mm |
| Diametru disc | 200 mm |
| Grosime disc | 30 mm |