Evitati limitarea performantei de teama pentru podeaua ta sau relatia cu vecinii! Cu discurile greutate acoperite cu cauciuc cu maner, aceste griji dispar si placerea antrenamentului devine prioritara!
Discurile sunt rezistente la zgarieturi si la socuri, ceea ce le transforma in echipamente de antrenament extrem de durabile!
Tabel Dimensiuni:
| Greutate (kg) | 0,5 |
| Diametru (mm) | 130 |
| Grosime (mm) | 21 |
Pretul este per bucata!
Informatii generale pentru persoanele alergice si despre mirosul de cauciuc:
Cauciucul folosit respecta cel mai nou standard REACH si este testat pentru substante nocive.
Mirosul specific al cauciucului nu este un defect, ci o caracteristica obisnuita a acestui material.
Se recomanda utilizarea exclusiv in incaperi bine ventilate din cauza mirosului caracteristic al produsului.
La persoanele alergice, plastifiantii si conservantii folositi pot provoca reactii alergice in contact direct sau prelungit cu pielea. Nu expuneti produsele din cauciuc la lumina UV (de ex. razele soarelui).
Pentru persoanele cu alergii sau sensibilitate la miros, recomandam produse alternative din fonta, fonta cu maner, discuri cromate sau din plastic si folosirea covorasului de protectie la nevoie.
| Cod produs | 30-GR-R-0050 |
| Brand | Megafitness Shop |
| Material | Cauciucat |
| Greutate | 0,5 kg |
| Diametru interior | 31,0 mm |
| Diametru exterior | 130 mm |
| Grosime | 21 mm |
| Compatibilitate | bare cu diametru de 30 mm |
| Culoare | Negru |