
Acest disc inovator acoperit cu poliuretan reprezintă vârful tehnologiei în fabricarea discurilor pentru haltere. Poliuretanul este un material sintetic special, caracterizat printr-un grad optim de duritate și proprietăți elastice care oferă discului o rezistență extrem de mare la rupere și o durabilitate crescută împotriva șocurilor, abraziunii, zgârieturilor sau ciobirilor.
Designul ergonomic cu 4 prinderi și finisajul de calitate superioară facilitează o manipulare sigură și confortabilă în orice moment. Discul este dotat cu un inel de precizie din oțel inoxidabil, care asigură o încărcare și descărcare lină pe bara de haltere. Chiar și în condiții intense de antrenament pe termen lung, acest disc polimeric își păstrează proprietățile și aspectul. Suprafața mată a discului este rezistentă la decolorare, oferind longevitate culorii și accentuată de linia roșie distinctivă ce completează paleta de culori negru/roșu. O altă calitate importantă a acestor discuri o reprezintă abaterea minimă de greutate.
Materialul poliuretanic nu emite vapori sau mirosuri, fiind complet inodor. Toate detaliile menționate recomandă acest disc polimeric drept o alegere de înaltă calitate și tehnologie, cu un design remarcabil.
| Cod produs | 50-TPU-1000 |
| Brand | Megafitness Shop |
| Categorie | disc polimeric 50mm |
| Tip | Disc greutati standard |
| Material | acoperit cu poliuretan |
| Greutate | 10 kg |
| Toleranta greutate | +/- 1% |
| Diametru interior prindere | 50.8 mm |
| Potrivit pentru fitness | DA |
| Potrivit pentru antrenament forta | DA |
| Potrivit pentru powerlifting | DA |
| Potrivit pentru haltere | NU |
| Potrivit pentru aruncare | Nu |
| Diametru disc | 360 mm |
| Grosime disc | 33 mm |
| Garantie | 3 ani |
| Suprafata / culoare | poliuretan negru cu linie rosie si indicatie greutate alba |
| Inel interior | otel inoxidabil, calit, precizie |
| Fara miros | DA |