Aceste discuri inovatoare pentru gantere sunt realizate folosind cele mai noi tehnologii din domeniul fabricarii discurilor de greutate. Poliuretanul este un material plastic special, recunoscut pentru rezistenta și durabilitatea exceptională. Amestecul de poliuretan utilizat ofera discurilor un nivel optim de duritate, menținând totodata proprietati elastice, fiind foarte rezistent la rupere, socuri, abraziune, zgarieturi sau ciobire. Prin urmare, straturile de poliuretan asigura o protectie excelenta si o durata lunga de utilizare, chiar si la antrenamente intense pe termen lung.
Designul ergonomic cu 4 prize faciliteaza manipularea perfecta si usoara in orice situatie. Discurile sunt echipate cu un inel interior robust din otel inoxidabil, cu margini rotunjite pentru incarcare si descarcare usoara pe bara. Suprafata mata este rezistenta la decolorare şi raman in timp intense, avand o linie roșie distinctiva care subliniază aspectul modern, negru cu accente rosii. Un alt avantaj este abaterea extrem de redusa de la greutatea nominala.
Materialul de poliuretan nu emite vapori sau mirosuri neplacute, fiind complet inodor. Discurile sunt potrivite pentru toate tipurile de bare cu diametru de 50 mm. Acest model face parte din categoria discurilor de ultima generatie, cu un design exceptional si caracteristici premium.
| Cod produs | 50-TPU-0250 |
| Brand | Megafitness Shop |
| Categorie | Discuri greutati 50mm |
| Tip | Discuri standard |
| Material | poliuretan |
| Greutate | 2,5 kg |
| Toleranta greutate | +/- 1% |
| Diametru interior | 50,8 mm |
| Potrivire cu bare | Toate barele cu diametru 50 mm |
| Numar prize de prindere | 4 |
| Suprafata si culoare | Negru cu linie rosie, inscriptionare alba kg |
| Rezistenta la impact | Foarte mare |
| Otel inoxidabil inel interior | Da |
| Miros | Fara miros |
| Rezistent la decolorare | Da |
| Garantie | 3 ani |
| Certificat garantie | /downloads/garantieerklaerung.pdf |
| Potrivit fitness | Da |
| Potrivit forta | Da |
| Potrivit powerlifting | Da |
| Potrivit pentru haltere | NU |
| Potrivit aruncare la sol | Nu |
| Test Drop | Nu |
| Diametru disc | 230 mm |
| Grosime | 27 mm |
| Pret/ambalaj | Pret pe bucata |