
Discurile pentru haltere cu prindere ergonomică din cauciuc și diametru de 50 mm sunt alegerea perfectă pentru antrenamentele de forță și fitness. Aceste discuri de 10 kg sunt gândite special pentru a oferi o manipulare sigură și confortabilă datorită mânerelor integrate. Stratul exterior din cauciuc oferă protecție împotriva zgârieturilor și reduce zgomotul la contactul cu podeaua sau alte discuri.
Aceste discuri sunt potrivite pentru toate tipurile de bare olimpice cu diametrul de 50 mm și sunt concepute pentru a rezista uzurii frecvente întâlnite în sălile de sport comerciale sau acasă. Versatilitatea lor le face potrivite pentru exerciții de bodybuilding, fitness și powerlifting. Nu sunt recomandate pentru haltere aruncate (abandonare de la înălțime) sau pentru competiții de ridicare a greutăților olimpice.
| Cod produs | 50-GRR-1000 |
| Brand | Megafitness Shop |
| Categorie | Discuri haltere 50mm |
| Tip | Discuri standard |
| Material | Cauciuc |
| Greutate | 10,0 kg |
| Toleranta greutate | +/- 2% |
| Diametru gauri prindere | 50,8 mm |
| Recomandat pentru fitness | da |
| Recomandat pentru antrenament de forta | da |
| Recomandat pentru powerlifting | da |
| Recomandat pentru haltere | Nu |
| Potrivit pentru aruncare | Nu |
| Garantie | 3 ani |
| Link garantie | /downloads/garantieerklaerung.pdf |