
Gymfloor® placa de protecție a pardoselii - greu inflamabilă
Placa de protecție a pardoselii Gymfloor ExtraSafe CFL este o soluție de înaltă calitate pentru protecția eficientă a pardoselilor în mediile cu cerințe ridicate de rezistență la foc și uzură. Acest produs este conceput special pentru a suporta utilizarea intensivă în spații comerciale, industriale, precum și în sălile de fitness, zone de haltere și spații de antrenament. Placa are un comportament excelent împotriva alunecării și asigură siguranța utilizatorilor prin proprietatea sa de a fi greu inflamabilă.
Datorită compoziției din granule de cauciuc reciclat (SBR) și stratului de EPDM, cu o suprafață netedă și o structură granulară foarte fină, placa oferă atât rezistență ridicată la abraziune, cât și o amortizare eficientă a sunetului și a șocurilor. Este potrivită atât pentru utilizarea în interior, cât și în exterior, fiind compatibilă și cu sistemele de încălzire prin pardoseală. Prin faptul că este complet reciclabilă și că are o garanție de 3 ani, reprezintă o alegere sigură, durabilă și ecologică.
| SKU | RTF-CFL-20 |
| Marca | Gymfloor |
| Categorie | placa protectie |
| Lungime | 100 cm +/- 1% |
| Latime | 100 cm +/- 1% |
| Grosime | 20 mm +/- 1 mm |
| Material | granulat cauciuc reciclat (SBR) + strat EPDM - legat cu poliuretan |
| Granulatie | extra fina |
| Suprafata superioara | neteda, structura granulata foarte fina, 5 mm EPDM |
| Suprafata inferioara | neteda, structura granulata medie (SBR) |
| Culoare fata | negru |
| Culoare verso | negru |
| Densitate | 900 kg/m³ |
| Greutate pe m² | 18 kg |
| Greutate pe bucata | 18 kg |
| Clasa aderenta | R10 - anti-alunecare puternica (DIN EN 51130) |
| Absorbtie socuri | 38% (DIN EN 13036-4) |
| Reducere zgomot | 35 db (procedura interna) |
| Rezistenta la abraziune | 0,56% (DIN ISO 9352) (test Taber Abraser) |
| Clasa incendiu | Cfl-s1 (DIN EN 13501-1) / B1 (DIN 4102-1) - greu inflamabil |
| Domenii de utilizare | utilizare universala ca protectie pentru pardoseala in comert si industrie; recomandata pentru zone intens solicitate in sali fitness, haltere, antrenament |
| Pentru interior | Da |
| Pentru exterior | Da |
| Compatibil incalzire pardoseala | Da |
| Reciclabil | 100% |
| Garantie | 3 ani |
| Document garantie | /downloads/garantieerklaerung.pdf |