
Gymfloor Placă de protecție din granule Premium cu suprafață extra fină este soluția ideală pentru protejarea pardoselilor în zonele cu trafic intens din săli de fitness, spații de antrenament sau spații industriale. Această placă de protecție are o suprafață netedă, cu o structură de granule foarte fină, oferind un aspect modern și elegant, fiind potrivită atât pentru încăperi interioare, cât și pentru medii exterioare.
Fabricată din granulă de cauciuc reciclat (SBR), placa beneficiază de o densitate ridicată, rezistență sporită la uzură și o capacitate excelentă de reducere a zgomotului. Este ideală pentru zonele supuse unor solicitări intense, cum ar fi sălile de greutăți sau zonele de antrenament funcțional. Produsul este 100% reciclabil, compatibil cu sistemele de încălzire prin pardoseală și se livrează cu garanție de 3 ani, asigurând protecție de durată și siguranță împotriva deteriorărilor.
| Cod produs | RTF-20-PRE |
| Marcă | Gymfloor |
| Categorie | Placă protectie |
| Lungime | 100 cm +/- 1 % |
| Lățime | 100 cm +/- 1 % |
| Grosime | 20 mm +/- 1 mm |
| Material | granule cauciuc reciclat (SBR) - legat cu poliuretan |
| Granulatie | 0,7 - 1 mm |
| Suprafață | netedă, structură foarte fină de granule |
| Partea inferioară | netedă, structură foarte fină de granule |
| Culoare suprafață | negru |
| Culoare parte inferioară | negru |
| Densitate volumică | 900 kg / m³ |
| Greutate pe metru pătrat | 18 kg |
| Greutate pe bucată | 18 kg |
| Antiderapant | R10 - foarte antiderapant (DIN 51130) |
| Absorbția șocurilor | 33% (DIN EN 13036-4) |
| Reducerea zgomotului de impact | 35 db (test intern) |
| Uzură / Abrasiune | 0,21% (DIN ISO 9352) |
| Comportament la foc | Efl (DIN EN 13501-1) / B2 (DIN 4102-1) - combustibil normal |
| Domenii de utilizare | universal ca protecție pentru spații comerciale și industriale, recomandat pentru zone supuse unor sarcini mari în săli fitness, spații greutăți și zone antrenament |
| Pentru interior | Da |
| Pentru exterior | Da |
| Potrivit pentru încălzire în pardoseală | da |
| Reciclabil | Produs 100% reciclabil |
| Garanție | 3 ani |
| Declarație garanție | /downloads/garantieerklaerung.pdf |