
GYMFLOOR® PREMIUM PLACA DE PROTECȚIE DIN GRANULE - SUPRAFAȚĂ EXTRA FINĂ
Placa Gymfloor® premium, realizată din granule reciclate de cauciuc (SBR) legate cu poliuretan, oferă o soluție eficientă și durabilă pentru protecția pardoselilor în diverse medii comerciale și industriale. Cu o suprafață extra fină, acest produs asigură o aderență excelentă și rezistență crescută la uzură, fiind o alegere ideală pentru spațiile cu trafic intens sau zonele de antrenament. Suprafața și partea inferioară sunt netede, cu o structură de granule foarte fină, atât pe partea de sus, cât și pe partea de jos.
Placa are un grad ridicat de izolare fonică (33 dB), capacitate de absorbție a șocurilor (27%) și proprietăți antiderapante (R10), asigurând siguranță și confort. Datorită rezistenței la abraziune, îmbătrânire și foc (clasa Efl/B2), poate fi folosită atât la interior cât și la exterior. Este compatibilă cu sisteme de încălzire prin pardoseală și se remarcă prin faptul că este complet reciclabilă și are o garanție de 3 ani.
| Cod articol | RTF-15-900 |
| Marca | Gymfloor |
| Categorie | Placa de protectie pentru podea |
| Lungime | 100 cm +/- 1 % |
| Latime | 100 cm +/- 1 % |
| Grosime | 15 mm +/- 1 mm |
| Material | granule de cauciuc reciclat (SBR) - legat cu poliuretan |
| Granulatie | 0,7 - 1 mm |
| Suprafata | neteda, structura foarte fina de granule |
| Partea inferioara | neteda, structura foarte fina de granule |
| Culoare suprafata | negru |
| Culoare partea inferioara | negru |
| Densitate m³ | 900 kg |
| Greutate pe m² | 14 kg |
| Greutate per bucata | 14 kg |
| Clasa antiderapanta | R10 - antiderapant puternic (DIN EN 51130) |
| Absorbtie soc | 27 % (DIN EN 13036-4) |
| Reducere zgomot de impact | 33 dB (procedura interna) |
| Uzura / abraziune | 0,21 % (DIN ISO 9352) (Taber Abraser Test) |
| Comportament la foc | Efl (DIN EN 13501-1) / B2 (DIN 4102-1) - inflamabil normal |
| Domeniu de utilizare | utilizare universala ca strat protector pentru comert si industrie |
| Pentru interior | Da |
| Pentru exterior | Da |
| Potrivita pentru incalzire in pardoseala | da |
| Reciclabila | Produsul este 100% reciclabil |
| Garantie | 3 ani |
| Declaratie garantie | /downloads/garantieerklaerung.pdf |