
Gymfloor® Placa protectie pentru pardoseala - greu inflamabila
Placa Gymfloor® ExtraSafe CFL este proiectată special pentru a oferi protecție sporită pardoselilor supuse traficului intens și solicitărilor ridicate, fiind ideală pentru zonele de fitness, săli de greutăți și spații de antrenament atât din mediul comercial cât și industrial. Produsul se evidențiază printr-o suprafață și o parte inferioară foarte fine, din granule de cauciuc reciclat legate cu poliuretan, conferind rezistență excepțională și o aderență ridicată, datorită clasificării R10, ceea ce asigură siguranță sporită împotriva alunecării.
Dimensiunile generoase de 1000 x 1000 mm și grosimea de 15 mm garantează o protecție eficientă împotriva uzurii, zgârieturilor și impactului, reducând totodată și zgomotul de impact cu 33 db. Placa este greu inflamabilă, respectând cele mai stricte standarde privind reacția la foc, ceea ce o face potrivită pentru spații unde siguranța este prioritară. Produsul este 100% reciclabil, potrivit atât pentru utilizare la interior cât și exterior, compatibil cu încălzirea prin pardoseală și este acoperit de o garanție de 3 ani.
| Cod produs | RTF-CFL-15 |
| Marca | Gymfloor |
| Categorie | Protectie pardoseala - placa |
| Lungime | 100 cm +/- 1 % |
| Latime | 100 cm +/- 1 % |
| Grosime | 15 mm +/- 1 mm |
| Material | granule de cauciuc reciclate legate cu poliuretan |
| Granulatie | 0,7 - 1 mm |
| Suprafata | neteda, structura granulata foarte fina |
| Partea inferioara | neteda, structura granulata foarte fina |
| Culoare suprafata | negru |
| Culoare partea inferioara | negru |
| Densitate/volum | 1000 kg/m³ |
| Greutate metri patrati | 14 kg |
| Greutate per placa | 14 kg |
| Aderenta anti-alunecare | R10 - puternic antiderapanta (DIN EN 51130) |
| Rata de absorbtie soc | 33,1 % (DIN EN 13036-4) |
| Reducere zgomot de impact | 33 db |
| Rezistenta la uzura | 0,56 % (DIN ISO 9352) (Taber Abraser Test) |
| Comportament la foc | Cfl-S1 (DIN EN 13501-1) / B1 (DIN 4102-1) - greu inflamabila |
| Utilizare | zone comerciale si industriale - ideale pentru suprafete intens folosite in centre de fitness, sali de greutati, zone de antrenament |
| Pentru interior | Da |
| Pentru exterior | Da |
| Compatibila incalzire in pardoseala | Da |
| Reciclabila | 100% |
| Garantie | 3 ani |
| Link garantia | /downloads/garantieerklaerung.pdf |