
Gymfloor Schutzbelag - Protecție pentru pardoseală, rolă, grosime de 8 mm
1 x 5 metri fiecare rolă = 5 mp
Acest strat de protecție de la Gymfloor este soluția ideală pentru a proteja și a îmbunătăți suprafețele din săli de fitness, spații comerciale sau industriale. Cu o grosime de 8 mm, garantează o protecție excelentă împotriva șocurilor, deteriorării mecanice și zgomotului nedorit. Produsul este fabricat din granule de cauciuc reciclate (SBR), legate cu poliuretan, ceea ce îi conferă o rezistență ridicată la uzură și o durată de viață prelungită.
Suprafața netedă, cu structură granulată fină, oferă o aderență optimă, fiind potrivită atât pentru utilizarea la interior, cât și la exterior. Materialul este de culoare neagră, cu posibilitatea apariției a până la 1% particule colorate deschise. Este complet reciclabil și compatibil cu sistemele de încălzire în pardoseală.
Stratul de protecție Gymfloor se remarcă prin atenuarea zgomotului la impact, proprietăți antiderapante (R10 conform DIN 51130) și o performanță certificată în ceea ce privește reducerea vibrațiilor și uzura redusă la trecerea timpului. Acest produs se potrivește pentru o gamă largă de aplicații în mediul comercial și industrial, fiind acoperit de o garanție de 3 ani (cu excepția culorii).
| Cod produs | RR-B-730-08-ROLL |
| Marca | Gymfloor |
| Categorie | Strat de protectie - rola |
| Lungime | 5 m +/- 1% |
| Latime | 1 m +/- 1% |
| Grosime | 8 mm +/- 1 mm |
| Material | granule de cauciuc reciclat (SBR) - legat cu poliuretan |
| Suprafata | neta, structura granule fina |
| Partea inferioara | neta, structura granule fina |
| Culoare suprafata | negru (posibil pana la 1% particule colorate deschise) |
| Culoare partea inferioara | negru (posibil pana la 1% particule colorate deschise) |
| Densitate (kg/m³) | 730 kg |
| Greutate pe mp | 5,9 kg |
| Greutate pe rola | 29,5 kg |
| Grad antiderapant | R10 - proprietati antiderapante (DIN 51130) |
| Absorbtie soc | 22,3% (DIN EN 13036-4) |
| Reducere zgomot pas | 17 db |
| Uzura / abraziune | 0,63 % (DIN ISO 9352) (Taber Abraser Test) |
| Comportament la foc | Efl (DIN EN 13501-1) / B2 (DIN 4102-1) - inflamabilitate normala |
| Domenii de utilizare | Utilizare universala ca strat de protectie in spatii comerciale si industriale |
| Pentru interior | Da |
| Pentru exterior | Da |
| Potrivit pentru incalzire in pardoseala | da |
| Reciclabil | produsul este 100% reciclabil |
| Garantie | 3 ani (exceptand culoarea) |
| Declaratie garantie | /downloads/garantieerklaerung.pdf |