
Descoperă soluția ideală pentru pardoselile profesionale cu Gymfloor, sistemul de dale inovatoare din cauciuc, proiectat special pentru zonele care necesită protecție, rezistență și funcționalitate sporită atât în spații comerciale, cât și industriale. Placa de gazon sintetic Multiplay de 20 mm grosime oferă un amestec perfect între rezistența la uzură, confortul la utilizare și un aspect modern, potrivit atât pentru interior cât și exterior.
Fabricată din granule de cauciuc reciclat cu fibre sintetice integrate, această soluție este atent concepută pentru a spori siguranța (clasă de anti-alunecare R10) și a îmbunătăți absorbția de șocuri (reducere forță de impact 31%). Suprafața verde, asemănătoare gazonului, este rezistentă la foc (clasă Efl/B2), reciclabilă și se adaptează perfect sistemelor de încălzire prin pardoseală. Cu o greutate optimă și o amortizare excelentă a zgomotului (21 db), dalele Gymfloor sunt garantate pentru o durată de viață de minimum 3 ani.
| Cod produs | RTS-20-MP |
| Marca | Gymfloor |
| Categorie | Placa gazon sintetic |
| Lungime | 50 cm +/- 1% |
| Latime | 50 cm +/- 1% |
| Grosime | 20 mm +/- 2 mm |
| Material | Cauciuc reciclat cu fibra sintetica legata cu poliuretan |
| Suprafata | Fibre sintetice rasucite |
| Partea inferioara | Structura granulata fina, neteda |
| Culoare suprafata | verde |
| Culoare partea inferioara | negru |
| Densitate (kg/m³) | 917 kg |
| Greutate pe m² | 16 kg |
| Greutate per bucata | 4 kg |
| Clasa antiderapanta | R10 - foarte antiderapant (DIN EN 51130) |
| Absorbtie socuri | 31% (DIN EN 13036-4) |
| Reducere zgomot | 21 db (test intern) |
| Clasa de incendiu | Efl (DIN EN 13501-1) / B2 (DIN 4102-1) - inflamabilitate normala |
| Utilizare | Utilizare universala pentru protectie si functionalitate in mediul comercial si industrial |
| Pentru interior | Da |
| Pentru exterior | Da |
| Compatibil cu incalzire in pardoseala | da |
| Reciclabil | Da |
| Garantie | 3 ani |
| Declaratie garantie | /downloads/garantieerklaerung.pdf |